Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach uprzejmie informuje, że od 5 maja 2021 r. działalność wszystkich sekcji artystycznych i zespołów będzie prowadzona w budynku  Domu Kultury „Hutnik” w Jaroszowcu, ul. Leśna 1, tel. 32 6428005.

Zmiana miejsca realizacji zadań z zakresu upowszechniania kultury spowodowana jest  rozpoczynającym się remontem Domu Kultury w Kluczach.

O terminie wznowienia zajęć będziemy informować. Prosimy śledzić nasz fanpage i stronę internetową www.gokklucze.pl

Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach uprzejmie informuje laureatów konkursów online: KONKURSU PLASTYCZNEGO "OZDOBY WIELKANOCNE W STYLU EKO" i II KONKURSU "PIOSENKI - Z UŚMIECHEM", że dyplomy i nagrody będą wręczane po długim weekendzie majowym, czyli po 3 maja br.
Organizator będzie się kontaktował telefonicznie z każdym z laureatów, w celu ustalenia terminu i godziny spotkania.
Jeszcze raz dziękujemy za liczny udział w konkursach, a laureatom serdecznie gratulujemy.
 

 

W kwietniu 2021 r. wydana została płyta DVD, na której można  zobaczyć początki działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Kluczewska” pod dyrekcją Zdzisława Duszy oraz grupy tanecznej Justyny Gomułki – Błaszczyk. Poza tym na płycie są również filmiki z finału „Kluczewskiej Jesieni 2007” oraz występy pozostałych zespołów utworzonych przez Zdzisława Duszę, tj. zespołu „z duszą…”, tercetu i trio. Miłe wspomnienia sprzed dziesięciu, a może i z wcześniejszych lat…

Tekst i foto: Zdzisław Dusza

 

 

Przedstawiamy Państwu wyniki II Konkursu "Piosenki - z uśmiechem",  zorganizowanego pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Klucze.

Jury w składzie:

Anna Gertner

Anna Dudek

Marcin Wiercioch

po wysłuchaniu 87 zgłoszonych prezentacji, w tym: 75 solistów  oraz 12 duetów/ zespołów przyznało w poszczególnych kategoriach następujące miejsca i wyróżnienia:

Kat. soliści do lat 7

I miejsce - Kalina Rutkowska - Rodaki

II miejsce Maja Mendrek - Przedszkole Klucze

II miejsce Izabela Karkos - Przedszkole Kwaśniów Dolny

III miejsce Oliwier Kłoska - Przedszkole Klucze

 

Wyróżnienie - Zofia Pałka - Przedszkole Klucze

Wyróżnienie - Natalia Nowak - Efendi Clue Sławków

 

Kat. soliści 8-11 lat

I miejsce - Roksana Samoiluk - SP Bydlin

II miejsce - Natalia Lemantowicz - SP nr 17 Chorzów

II miejsce - Weronika Dołba - Efendi Clue Sławków

III miejsce - Wiktoria Trólka - SP nr 5 Olkusz

III miejsce - Pola Bzdek - SP nr 5 Olkusz

 

Wyróżnienie - Lea Drzewiecka - Efendi Clue Sławków

Wyróżnienie - Kornelia Kuczara - CszM Krzeszowice

Wyróżnienie - Lena Tambor - Efendi Clue Sławków

Wyróżnienie - Emilia Marcjan - Pozytywka

Wyróżnienie - Zofia Tarasów – Pozytywka

 

Kat. soliści  12-15 lat

I miejsce - Aleksandra Juchniewicz - SP nr 68 Szczecin

I miejsce - Milena Konieczna - Pr. Wokalna Nowogrodziec

II miejsce - Martyna Główka - SP nr 9 Olkusz

II miejsce - Lena Sikora - SP nr 37 Szczecin

III miejsce - Maja Kaczmarczyk - Pozytywka

 

Wyróżnienie - Julia Rączka - Bielsko Biała

 

Kat. soliści od 16 lat

I miejsce - Patrycja Tomczyk - Pozytywka

II miejsce - Rozalia Dessauer - Pozytywka

II miejsce - Sandra Skubis - MOK Bukowno

 

Wyróżnienie - Marcin Gajda - Efendi Clue Sławków

Wyróżnienie - Magdalena Pędras - Efendi Clue Sławków

Wyróżnienie - Alicja Cieślik - Bartek Caboń TW

 

Kat. duety/zespoły do lat 7

Wyróżnienie - Wiktoria i Dominika Kowal – Pozytywka

 

Kat. duety/zespoły 8-11 lat

Wyróżnienie - Pozytywka - CK Bolesław

 

Kat. duety/zespoły 12- 15 lat

Wyróżnienie - Duo Vio - SP Kwaśniów Dolny

Wyróżnienie - Olemia – Klucze

 

Kat. duety/zespoły od 16 lat

Wyróżnienie - Kropka PL - CK Bolesław

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy.