- Szczegóły
Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie osoby pozostające w bliskim pokrewieństwie (np. babcia, dziadek, mama, tata, ciocia, wujek, dzieci), bez ograniczeń wiekowych.
Rodzina zgłaszająca się na konkurs powinna być zróżnicowana pod względem wieku i stopnia pokrewieństwa. Liczba osób w rodzinie zgłoszonej do konkursu może wynieść minimum 3, maximum 8. W konkursie nie przewiduje się kategorii solistów oraz duetów.
Konkurs będzie się odbywał wyłącznie w formule online.
Zgłoszenia
Każda rodzina powinna przygotować do konkursu 1 pastorałkę oraz 1 tradycyjną kolędę bożonarodzeniową. Wybrany repertuar powinien sięgać do dawnych źródeł (kantyczek, śpiewników klasztornych, anonimowych zapisów, rodzinnych przekazów). Prezentacje współczesnych piosenek traktujących o świętach Bożego Narodzenia nie będą poddawane ocenie.
Czas prezentacji do 7 minut.
Zgłoszenia do 30 listopada br.
Więcej na: www.mcksokol.pl
- Szczegóły
Wczoraj, podczas wideokonferencji prasowej marszałek Witold Kozłowski oraz wicemarszałek Łukasz Smółka poinformowali o zadaniach, związanych z rewitalizacją wsi oraz miasteczek, na które które zarząd województwa przeznaczy 100 mln zł z Funduszy Europejskich w ramach realizacji pakietu rozwoju Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Wśród dofinansowanych zadań jest również wniosek złożony przez Gminę Klucze! Na projekt modernizacji i rozbudowy Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach otrzymamy ponad 4 i pół mln zł dofinansowania.
Już wkrótce główny obiekt Gminnego Ośrodka Kultury – Dom Kultury „Papiernik” w Kluczach – zyska funkcjonalność w wysokim standardzie. Projekt, na który Gmina otrzyma dofinansowanie, zakłada przebudowę i modernizację budynku. Prace obejmą modernizację sali widowiskowej, remont pomieszczeń (z podziałem na zadania obejmujące poszczególne funkcje budynku) oraz przebudowę, rozbudowę, remont i termomodernizację budynku z zewnątrz. Wokół obiektu teren zostanie odpowiednio zagospodarowany. Wykorzystane zostaną również nieużytkowane do tej pory przestrzenie piwnic.
Realizacja projektu pozwoli na rozwój obiektu w kierunku bardziej funkcjonalnego i wygodniejszego dla odbiorców. Poprawiony zostanie układ komunikacyjny wewnątrz, prace pozwolą także na zniesienie barier architektonicznych, aby obiekt był w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Dom kultury zyska również wyposażenie zgodne z nowoczesnymi standardami.
Wstępną wizualizację nowoczesnego domu kultury mogą Państwo zobaczyć na załączonych grafikach.
INFORMACJE: http://www.gmina-klucze.pl/art,4128,jest-dofinansowanie-na-przebudowe-i-modernizacje-papiernika
Projekt - Modernizacja i rozbudowa Domu Kultury „Papiernik”
Działanie: 11.2 Odnowa obszarów wiejskich
Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 (RPO WM)
Wartość zadania: 8 108 160,02 zł
Koszty kwalifikowane: 6 010 741,00 zł
Dofinansowanie: 4 508 055,74 zł
Wizualizacja zmodernizowanego Domu Kultury "Papiernik":
Wideokonferencja prasowa marszałka Witolda Kozłowskiego i wicemarszałka Łukasza Smółki (fot. UMWM)
Fot. UMWM
- Szczegóły
Ponad 600 naukowców i pracowników instytucji, blisko 500 studentów z 75 różnych kół naukowych zaangażowanych jest w organizację warsztatów, pokazów, eksperymentów i wystaw, które zaprezentowane zostaną podczas 14. Edycji Małopolskiej Nocy Naukowców.
Ze względu na organizację wydarzenia w formie ON-LINE – MNN 2020 staje się imprezą ogólnopolską! Będą mogli wziąć w niej udział nie tylko mieszkańcy Małopolski i miast, w których działają nasi partnerzy (Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów, Oświęcim, Niepołomice, Limanowa), ale miłośnicy i sympatycy nauki z całej Polski.
W bieżącym roku, 14. edycja wydarzenia zorganizowana będzie pod hasłem:
„Jak naukowcy zmieniają Świat”. Odkrycia i badania naukowców mają bowiem wpływ na nasze codzienne życie, pozwalają nam też lepiej zrozumieć otaczający nas świat.
Uczestnicy w każdym wieku znajdą coś interesującego dla siebie. Najmłodsi dowiedzą się jak zwierzęta porozumiewają się między sobą, co znaczą ich głosy, postawy i pozostawiane zapachy? Uzyskają odpowiedź na pytanie: czy rośliny mogą być inteligentne? i czy współpracują ze sobą?
Nieco starsi uczestnicy pokazów dowiedzą się miedzy innymi: Co jedzą kosmonauci? Jak produkowana jest żywność dla kosmonautów i himalaistów? Jakimi cechami się ona charakteryzuje?
Młodzież i osoby dorosłe z pewnością zainteresują wykłady na temat sztucznej inteligencji podczas których omówione zostaną sztuczne sieci neuronowe Partnerami wydarzenia są m.in. uczelnie, instytucje edukacyjno-kulturalne i firmy badawcze.
Osoby dbające o zdrowie dowiedzą się co jeść, aby być silnym i dobrze wyglądać oraz na co zwrócić uwagę podczas układania diety bez skutków ubocznych w postaci tkanki tłuszczowej i odpowiedzi metabolicznej.
To tylko niektóre przykłady z bogatej oferty przygotowanych wykładów, warsztatów i eksperymentów.
Więcej informacji i szczegółowy plan wydarzeń znajdą Państwo się na stronie wydarzenia:
www.nocnaukowcow.malopolska.pl oraz www.facebook.com/malopolskanocnaukowcow
- Szczegóły
– Musimy być teraz razem. W tych trudnych i smutnych czasach „Choinki Jedynki” są po to, żebyśmy robili coś radosnego, coś potrzebnego – mówi Anna Dymna. Środki zebrane z licytacji świątecznych obrazków oraz przedmiotów podarowanych przez Przyjaciół Programu 1 Polskiego Radia, wybitnych artystów, sportowców i naukowców, przekazane zostaną Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego. Honorowy patronat nad akcją ponownie objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.
Tradycyjnie, jak co roku, Program 1 Polskiego Radia ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”, skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat. Zasady zabawy są proste i aby wziąć w niej udział, zdjęcia prac – wykonanych w dowolnej technice – należy przesyłać za pośrednictwem internetowego formularza dostępnego pod adresem: choinkijedynki.polskieradio.pl. Termin nadsyłania świątecznych obrazków XIX Akcji Charytatywnej „Choinki Jedynki” upływa 18 listopada br. Oceniać je będą artyści-malarze, jurorzy konkursu: Aneta Kosin, Marek Jaromski oraz prof. Franciszek Maśluszczak. Następnie od 20 do 29 listopada jury zrecenzuje 20 zwycięskich i 40 wyróżnionych dzieł młodych artystów w audycjach: „Cztery pory roku” (godz. 9.05-12.00), „Ekspres Jedynki” (15.05-17.30) oraz w weekendowych pasmach Jedynki Polskiego Radia. Dodatkowo spośród 60 prac zakwalifikowanych do finału Dyrekcja Programu 1 przyzna nagrodę specjalną. Wszystkie otrzymają też upominki rzeczowe. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu dostępnego na stronie wydarzenia. – Teraz jest szczególny czas. Musimy żyć tak, żeby nikt obok nie był sam, żeby się nie martwił, że sobie nie poradzi. W każdej z tych prac będzie zamknięty nasz uśmiech, nasze dobre serce i nasze dobre myśli – podkreśla Anna Dymna.
Ponadto przypomnijmy, że ze względu na wprowadzone regulacje i w trosce o najwyższe bezpieczeństwo, zmianie ulegnie formuła tegorocznej odsłony akcji. Zamiast popularnego malowania bożonarodzeniowych obrazków w gmachu głównym Polskiego Radia, zaproszeni do udziału
w wydarzeniu goście, Przyjaciele Programu 1 Polskiego Radia: wybitni artyści, sportowcy oraz przedstawiciele świata nauki, przekażą swoje podarunki. Następnie przedmioty razem z 20 zwycięskimi pracami konkursowymi i 12 obrazkami przekazanymi przez podopiecznych obu fundacji trafią „pod młotek”. – Ta akcja pozwoli osobom cierpiącym, pełnym lęku, pełnym smutku, samotnym – które też wezmą w niej udział – być razem z Wami. Pomoże im się uśmiechnąć i znaleźć siłę do zdrowienia – dodaje prof. Andrzej Cechnicki, lekarz psychiatra, jeden z pierwszych w Polsce orędowników opieki środowiskowej w leczeniu zaburzeń psychicznych.
◆ Grafika do pobrania tutaj.
◆ Więcej informacji oraz regulamin akcji: choinkijedynki.polskieradio.pl.
◆ Materiały wideo z zaproszeniem Anny Dymnej oraz prof. Andrzeja Cechnickiego do udziału w akcji dostępne są pod tym adresem.
Akcja charytatywna Jedynki Polskiego Radia, której celem jest wspieranie podmiotów i organizacji pomagającym osobom z niepełnosprawnościami, narodziła się blisko 20 lat temu. Od 2005 r. Program 1 Polskiego Radia zbiera fundusze na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, a od 2013 r. także dla innej organizacji pożytku publicznego o podobnym charakterze działalności, wskazywanej co roku przez tę fundację. W tym roku wsparcie ze zbiórki otrzyma również Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego.