Niemal od pierwszej edycji Gmina Klucze jest z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Także i w tym roku zorganizowano u nas koncertowy finał WOŚP. Dzięki hojności mieszkańców i gości podczas zbiórki pieniężnej i licytacji uzbieraliśmy kwotę 27 981 złotych, z czego większość to efekt zbiórki pieniężnej przeprowadzonej przez organizatorów zlotu WOŚP 2019 Cross Country - Pustynia Błędowska. Pieniądze trafią na tegoroczny cel Orkiestry - zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kluczach rozpoczął się od zorganizowanego specjalnie przez Pustynną Grupę Terenową zlotu Cross Country - Pustynia Błędowska. Miłośnicy off road startowali z „Róży Wiatrów” i rywalizowali na swoich maszynach na dwóch odcinkach specjalnych (7 i 12 km) na Pustyni Błędowskiej. Następnie uczestnicy spotkali się podczas koncertu finałowego w Domu Kultury w Kluczach, aby przeprowadzić jedną z licytacji i podsumować zlot. Dzięki uczestnikom i organizatorom Cross Country - Pustynia Błędowska około 20 tys. złotych trafiło na cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Część koncertowa, zorganizowana w Domu Kultury w Kluczach, rozpoczęła się o godzinie 15.00. Przez cały czas trwania koncertu odbywały się kwesty i licytacje, a na scenie wystąpiły grupy wokalno-muzyczne ze szkół podstawowych z gminy Klucze oraz gościnnie zespół rockowy "Afterlie". Na cele tegorocznego finału WOŚP kwestowali strażacy, stowarzyszenie „Babiniec”, kluczewskie Koło Gospodyń Wiejskich i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury. Łączna suma uzbierana podczas finału to 27 981 złotych! Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie!

27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kluczach zorganizował sztab WOŚP, któremu przewodniczył Wójt Gminy Klucze przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Organizatorem zlotu Cross Country Chechło - jego specjalnej edycji WOŚP 2019 - była Pustynna Grupa Terenowa.  Zlot zabezpieczali strażacy ochotnicy z Klucz i Gorenic oraz policja (Klucze).

GALERIA: http://gmina-klucze.pl/art,2786,udany-final-wosp-w-kluczach

FOTO - Rafał Jaworski