10.12.2017 r. w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach odbył się jubileusz 5-lecia działalności zespołu „Rodaczanie” GOK Klucze. Na tę szczególną okazję został przygotowany bardzo różnorodny repertuar, składający się z kilku gatunków muzycznych oraz prezentacja multimedialna przedstawiająca historie zespołu.

W koncercie, oprócz Jubilatów wzięli udział soliści z Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach pod kierunkiem artystycznym Anny Dudek: Ada Krzystańska, Mariusz Bretner i zespoły: „Pleciugi”, „Kaprys”, „Tesamee…” Wszystkie piosenki były bardzo piękne, wykonawcy wspaniali, a prawdziwym zaskoczeniem dla publiczności były piosenki z musicalu „Skrzypek na dachu”: „Tradycja”, „Oj swatko, swateńko”, „Gdybym był bogaczem”, „Le Chaim”, „To świt, to zmrok”, „Anatewka”. Przedstawiony fragment musicalu doskonale odtworzył  klimat ówczesnych czasów, gdzie obok siebie żyły dwie społeczności: żydowska i rosyjska. Dzięki wspaniałym strojom, rekwizytom i piosenkom publiczność mogła przenieść się do początku XX wieku, by poczuć atmosferę życia w Anatewce - małej żydowskiej wiosce - w czasach przemian w świecie i upadania tradycji.

Po koncercie życzenia zespołowi „Rodaczanie” złożyli: Norbert Bień - Wójt Gminy Klucze, Lidia Gądek – Posłanka na Sejm RP, Zenon Krukowiecki – przyjaciel zespołu, śpiewak i konferansjer, występujący niegdyś z zespołem "Słowianki", obecnie – z  zespołem „Prasłowianki”, Dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach, zespół „Tesamee…”,  zespół „Ziemia Kluczewska”, Lucyna Probierz – Przewodnicząca KGW w Bogucinie Duży m wraz z sołtysem,  Józefem Pachułem, Halina Ładoń – radna wsi Rodaki a zarazem opiekunka zespołu i Barbara Wojnar – sołtys wsi Rodaki, której składamy szczególne podziękowanie  za przygotowanie prezentacji multimedialnej o zespole „Rodaczanie”.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za udział w tym ważnym wydarzeniu, a zespołowi „Rodaczanie” życzymy wielu wspaniałych piosenek, koncertów i kolejnych tak pięknych jubileuszy.

FOTORELACJA (Tadeusz Żurek): https://www.facebook.com/pg/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-w-Kluczach-182654548473815/photos/?tab=album&album_id=1739124586160129