Grupa 60+ poprzez działania projektowe udowodniła, że seniorzy potrafią działać, być widoczni w społeczeństwie, a przy tym potrafią się zjednoczyć i zintegrować. Próby i występy Teatru Muzycznego oraz ogromne zaangażowanie przy zorganizowaniu całej uroczystości jubileuszowej pobudziły mieszkańców do działania, co zaowocowało zdobyciem nowych doświadczeń, nawiązaniem nowych relacji, zawarciem nowych przyjaźni i inne niż do tej pory spędzenie wolnego czasu.
W ramach projektu zorganizowano warsztaty cukiernicze, teatralne, zorganizowano uroczystość jubileuszową, zakupiono pamiątkowe notesy z długopisami dla wszystkich gości Jubileuszu UTW.

Podczas uroczystości Uniwersytecki Teatr Muzyczny zachwycił impresją słowno-muzyczną pt. "Sentymentalna podróż..." przygotowaną pod kierunkiem P. Marzanny Krzyszowskiej, w oparciu o teksty Jana Sztaudyngera, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Tadeusza Boya-Żeleńskiego z motywami żydowskimi. Były to fragmenty 10 spektakli: „Wesele żydowskie” , „Tradycje w kulturze polskiej”, „Zaszeptany w słowach”, „Nie tylko noc listopadowa”, „Spacer we śnie”, „Dawnych wspomnień czar, czyli lata 20-te, lata 30-te”, „W saloniku pani Selmy”, „Z czego śmieją się Polacy”, „Wieczne grzybobranie czyli Sztaudyngeromania”, „Boyowskie figielki” pięknie zespolone w jedną całość. Wyszło wspaniale!

FOTOGALERIA NA:

Projekt „Retrospekcja i 10 fragmentów spektakli na 10-lecie UTW”, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie 2016” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Forum Oświatowe „Klucze”.