W dniach 19 – 23.04.2023 r. w Teatrze Dormana w Będzinie odbywał się I Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Klasyka Od-Nowa”. Podczas festiwalu zaprezentowane zostały wyjątkowe spektakle oparte na klasycznych baśniach i balladach, ale w nowoczesnej aranżacji i z ponadczasowym przesłaniem. Podczas festiwalowego tygodnia nie zabrakło również klasyki literatury wraz z mickiewiczowskimi bohaterami „Ballad i Romansów”, gdzie dorośli widzowie mogli się przenieść w romantyczny, nieco mroczny świat, ukazany w nowej industrialnej przestrzeni.

Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach zorganizował 22.04.2023 r. wyjazd edukacyjny dla Słuchaczy Kluczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na spektakl muzyczny „Ballady i Romanse” w wykonaniu aktorów Teatru Dormana. Po obejrzeniu spektaklu wszyscy udali się na scenę, aby pogratulować aktorom wspaniałego występu i wykonać z nimi pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie można było podziwiać wystawę lalek teatralnych pochodzących ze zbiorów Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Był to więc wspaniały wyjazd i wspaniały czas spędzony w Teatrze Dormana w Będzinie.