14.04.2023 r. w Domu Kultury „Hutnik” w Jaroszowcu w ramach projektu realizowanego przez Centrum Usług Społecznych w Kluczach "Otwórz oczy, nie daj się przemocy!" odbyło się spotkanie, którego uczestnikami byli uczniowie oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu. Gości powitała P. Ramona Czyżykowska– Liber, Zastępca Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach wraz z P. Sebastianem Sierką, który przedstawił działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej, a następnie wszyscy obejrzeli autorskie przedstawienie pt. „Jesteśmy wśród Was” w wykonaniu uczestników i instruktorów WTZ pod kierunkiem P. Sebastiana Sierki. Scenka pokazywała problemy współczesnego świata - brak empatii, tolerancji, przemoc, pogoń za dobrami materialnymi, która pozbawia ludzi najważniejszych wartości, jakimi są szacunek do drugiego człowieka, godność i akceptacja. Został również podjęty bardzo trudny temat, jakim jest reagowanie na agresywne zachowanie oraz przemoc i przedstawione najlepsze rozwiązanie, czyli konieczność zgłaszania takich przypadków. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe gadżety związane z realizacją projektu.
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac wykonanych przez uczestników WTZ w Lgocie Wolbromskiej.
Z ramienia Centrum Usług Społecznych w spotkaniu uczestniczyli: P. Iwona Kocjan, p.o. Dyrektora wraz z P. Jarosławem Rakiem, Kierownikiem zespołu organizowania społeczności lokalnej i Pracownikami.