Atmosferę świąteczną czuć już wokoło od dłuższego czasu. Zimowa, śnieżna aura potęguje ten klimat. Gdzie okiem sięgnąć kiermasze, wystawy, koncerty, imprezy. Nie inaczej jest w gminie Klucze, gdzie w piątek 16 grudnia 2022 r. odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy na kluczewskim ryneczku oraz spotkanie przedświąteczne, które miało miejsce przed urzędem gminy. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Centrum Usług Społecznych w Kluczach i Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach, a wsparte przez Wójta Gminy.

Podczas jarmarku, swoje rękodzieła: stroiki świąteczne, bombki, różnego rodzaju ozdoby, prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z gminy, a także kluczewski UTW oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej. Było na co popatrzeć, bowiem każda rzecz była naprawdę piękna, wykonana z ogromną starannością i dbałością o szczegóły.

Późnym popołudniem niezwykle gwarno i nastrojowo zrobiło się przed budynkiem urzędu, gdzie na parkingu, przemienionym na krótką chwilę w świąteczny przystanek, mogli zatrzymać się, złapać oddech, spróbować rozgrzewającego barszczyku i poczuć magię świąt, pochłonięci codziennymi sprawami mieszkańcy.

Przybyłych gości powitał Wójt Gminy Klucze Norbert Bień w obecności Sekretarza Gminy Daniela Hickiewicza, Przewodniczącego Rady Gminy Bogusława Pasia oraz Dyrekcję GOK: Mirosława Macka i Ramony Czyżykowskiej – Liber, a także p.o. dyrektora CUS pani Iwony Kocjan i kierownika CUS Jarosława Raka. Wójt złożył wszystkim świąteczne życzenia, a następnie odebrał od harcerzy Światełko Pokoju i zaprosił zgromadzonych do dzielenia się tym symbolicznym płomieniem, który dotarł do nas aż z Betlejem, gdzie znajduje się Grota Narodzenia Chrystusa.

Podczas tego spotkania odbyły się również Jasełka w wykonaniu podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej, a następnie miało miejsce wręczenie nagród laureatom I Gminnego Konkursu "Piosenki Świątecznej" dla dzieci i młodzieży, zorganizowanego przez GOK Klucze. Laureaci zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przed publicznością. Na koniec tego wydarzenia dzieci spotkały się z wyczekiwanym Mikołajem, który wręczył im świąteczne paczki ze smakołykami.

Tekst i foto: UG Klucze

GALERIA: