14.10.2022 r. w Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec odbyły się warsztaty szycia i zdobienia czepków weselnych, śpiewania pieśni oczepinowych i wiązania chust.
W wydarzeniu "NA WESELE MOM CAS!" uczestniczyły również członkinie KGW w Bogucinie Dużym. Wykład na temat stroju krakowskiego, chust i czepków prowadziła P. Monika Dudek - etnolożka, a warsztaty szycia i zdobienia czepków - wzorowanych na XIX-wiecznych, P. Anna Koblak, twórczyni ludowa i artystka.
Warsztaty etnograficzne były wspaniałe, a miejsce ich realizacji - niezwykłe - ponieważ były zorganizowane w polskim dworze, zbudowanym w 1730 roku w Drogini (koło Myślenic) przez Adama Jordana, przeniesionym w latach 2002-2006 do Skansenu w Wygiełzowie i zrekonstruowanym. Na zakończenie odbyły się "oczepiny" - dawny zwyczaj weselny, w których wzięły udział uczestniczki warsztatów.

GALERIA: