6.10.2022 r. w Domu Kultury „Hutnik” w Jaroszowcu odbyły się warsztaty pt. „Wszystko z papieru. Wyplatane, wycinane…” dla dzieci i młodzieży szkolnej, realizowane w ramach projektu pn. „Kultura - Folklor - Tradycja”. Warsztaty przygotowała i prowadziła P. Anna Koblak - twórczyni ludowa, artystka. Uczestniczyła w nich P. Ramona Czyżykowska - Liber, Zastępca Dyrektora GOK. Uczniowie kl. IV i V Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu wykonywali smoki z papieru, które nawiązują do smoka wawelskiego. Smoki występują w niemalże wszystkich kulturach, ukazywane są w wielu legendach, podaniach, mitach i pieśniach, a najbardziej znany jest smok wawelski – dziedzictwo kulturowe Krakowa - miasta, w którym odbywają się Wielkie Parady Smoków organizowane przez Teatr Groteska. Warsztaty były bardzo udane, a uczestnicy zadowoleni. Na zakończenie zapozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

GALERIA: