26.08.2022 w Domu Kultury "Hutnik" w Jaroszowcu odbyło się spotkanie autorskie P. Marii Kocot z Bytomia, która również jest związana z Bukownem. Jest to pisarka "taka od serca", jak mówi sama o sobie. Wśród przybyłych na spotkanie gości byli: Radni Gminy Klucze: P. Zofia Zając i P. Sebastian Sierka, P. Ramona Czyżykowska - Liber, Zastępca Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach, P. Zdzisław Majcherkiewicz, Słuchacze oraz Sympatycy Kluczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Kluczach. Pani Maria opowiedziała o swoich książkach, które traktują o świecie, który dawno przeminął i o ludziach, których też już nie ma. Są w nich zawarte opowieści o miłości, dylematach moralnych i rozterkach w trudnych czasach - głównie podczas II wojny światowej. Czas upłynął w miłej i ciepłej atmosferze, pośród zaproszonych gości oraz wśród bohaterów literackich przemiłej autorki. Na zakończenie spotkania P. Sebastian Sierka przybliżył swoją twórczość, prezentując kilka wierszy ze swoich tomików.

GALERIA: