Klub Sportowy „LEGION” w Bydlinie  uzyskał wsparcie finansowe w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze Wspierania i Upowszechniania Kultury Fizycznej w 2021 roku w ramach zadania Upowszechnianie Kultury Fizycznej – pn. Małopolska na sportowo”. KS „LEGION” jest realizatorem zadania publicznego pn. „Międzynarodowy Bieg Uliczny Szlakiem Walk Legionistów”.

Celem projektu jest organizacja XXVI Międzynarodowego Biegu Ulicznego Szlakiem Walk Legionistów Bydlin - Krzywopłoty - Załęże - Bydlin. Bieg zostanie zorganizowany w dniu 11 listopada 2021 roku. Projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży, osób dorosłych z terenu gminy Klucze, z całego kraju oraz z poza. Projekt ma na celu wspierać, upowszechniać kulturę fizyczną i sport wśród mieszkańców regionu, kraju. Ma zachęcać ludzi z całego kraju, jak i spoza do aktywnego spędzania czasu wolnego. Bieg zorganizowany jest na trasie, gdzie znajdują się miejsca walk o niepodległość.

Cel główny projektu, to wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej. Natomiast cele pośrednie planowane do zrealizowania w ramach zadania, to m.in.

- popularyzacja biegów ulicznych oraz propagowanie sportu i aktywności fizycznej,

- popularyzacja masowych biegów jako najprostszej formy ruchu,

- profilaktyka zdrowego trybu życia,

- integracja międzypokoleniowa.

Projekt pn. „Międzynarodowy Bieg Uliczny Szlakiem Walk Legionistów” realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.