Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa zorganizowało VIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie. 16.09.2021 r.  Słuchacze Kluczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z koordynatorem i  Zespół "Ziemia Kluczewska" uczestniczyli w tym wspaniałym wydarzeniu.   Wszystkie atrakcje zorganizowano  w kakowskim Parku Jordana. Można więc było można skorzystać z bezpłatnych badań, wykładów i konsultacji medycznych, obejrzeć i wysłuchać występów artystów z gmin partnerskich Programu Gmina Przyjazna Seniorom. Chcemy się pochwalić, że na Senioraliach wystąpił  zespół "Ziemia Kluczewska" GOK Klucze pod kierunkiem artystycznym P. Magdaleny Nowak. Cała kluczewska grupa  wzięła udział  w w wielu atrakcjach, a na zakończenie spotkania w przepięknym koncercie Alexandra Martineza.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym m.in.: Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki, Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Dominika Jaśkowca, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Rzecznika Praw Pacjenta Bartłomieja Chmielowca, a także Rektorów: Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Rolniczego, Politechniki Krakowskiej, Akademii Ignatianum.Patronat medialny nad wydarzeniem objęli m.in.: TVP 3 Kraków, Radio Kraków, Swoszowicki Portal Informacyjny, WHY Story, portal ngo.pl, zdrowy senior.org, kropka-gazeta.pl, happy senior.pl, 60plus.pl, seniorzy24.pl.

Seniorzy, którzy nie mogli wziąć udziału w Senioraliach mogli obejrzeć transmisję na żywo na portalu Facebook.