Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach uczestniczy w projekcie  „Sieć na kulturę w podregionie oświęcimskim”, współfinansowanym ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Projekt jest realizowany przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju w Warszawie, a skierowany do instytucji kultury prowadzonych na szczeblu gminnym, ich pracowników oraz dzieci i młodzieży w wieku 10 - 18 lat.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych u pracowników Gminnych Samorządowych Ośrodków Kultury, rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży oraz zwiększenie potencjału techniczno-dydaktycznego instytucji kultury biorących udział w projekcie. Przyczyni się to do stworzenia trwałej struktury dostępu do wiedzy w zakresie aktywności cyfrowej, jak również podwyższania kompetencji cyfrowych na poziomie w/w instytucji kultury  i wzrostu aktywności cyfrowej społeczności lokalnej.

Zakwalifikowana do projektu P. Agnieszka Pacia, instruktor ds. plastyki GOK Klucze odbyła już szkolenia w ramach wybranej przez siebie ścieżki tematycznej. Kolejnym etapem projektu będzie przeprowadzenie bezpłatnych szkoleń dla dzieci i młodzieży pt. „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych”. Informacje  o naborze uczestników szkoleń praktycznych ukażą się niebawem na naszej stronie internetowej www.gokklucze.pl  i fanpage'u GOK (Facebook).