Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu i Starostwo Powiatowe w Olkuszu serdecznie zapraszają do udziału w konkursie plastycznym w ramach Powiatowego Festiwalu Kultury pt. „Kolorowe Jarmarki”.

REGULAMIN:

Zadanie plastyczne konkursu i materiały do użycia:

Należy wykonać przedmiot, który można spotkać na ludowym jarmarku z użyciem ekologicznych materiałów czyli np. wikliny, słomy, drewna, tektury, włóczek, juty, bawełnianych tkanin, kolorowego szkła, gliny. Nie należy stosować plastiku i sztucznych materiałów typu plastikowe butelki, reklamówki, puszki itp.

Tematem konkursu mogą być:

• kolorowe ptaszki ( występujące w Polsce: np. dzięcioły, sikorki, gile, bociany)
  • koniki na biegunach, wiatraki, klepaki
  • figurki zwierząt gospodarskich ( np. konie, krowy, owce, kozy, byki)
  • figurki ptaków z gospodarstw rolnych (np. kury, koguty, indyki, pawie)
  • lalki i miśki wykonane własnoręcznie ( tzw. szmacianki, przytulanki)
  • garnki i dzbanki lepione z gliny, gliniane ptaszki
  • Czas trwania konkursu: prace należy przesłać do dnia 28 maja 2021r. wraz z załączoną kartą (do pobrania w załączniku) na adres:

Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu
ul. Główna 55, 32-329 Bolesław
tel. 32 6424073 e-mail: ck@gminabolesław.pl

Ocena prac:

Jury będzie oceniać prace na podstawie założeń regulaminu oraz pomysłowości twórcy.

Kategorie wiekowe:

• Przedszkola