Małopolskie Centrum Kultury "SOKÓŁ" w Nowym Sączu zaprasza na bezpłatną retransmisję "Wielkiej Gali Sylwestrowej" w wykonaniu Orkiestry i Chóru Filharmonii Krakowskiej. Koncert został zarejestrowany 30 grudnia 2020 r.
Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej pod batutą Dawida Runtza zaprezentuje utwory specjalnie dobrane na tę nadzwyczajną okazję. W szampański nastrój wprowadzą nas walce i polki rodziny Straussów oraz chóry z najpiękniejszych oper Giuseppe Verdiego.

Tegoroczny koncert niepozbawiony będzie czaru i radosnej atmosfery, którą wyczarować potrafią dobrze znane słuchaczom utwory, częstokroć wykonywane podczas koncertów noworocznych transmitowanych z wiedeńskiej sali Musikverein. Koncert otworzy uwertura do operetki Lekka kawaleria Franza von Suppé, by wkrótce oddać prym najznamienitszej spośród rodzin muzycznych dziewiętnastowiecznego Wiednia – rodzinie Straussów. Korowód noworocznych melodii rozpoczną polki Tritsch-Tratsch i Jockey Polka, zabrzmi także słynny walc Odgłosy wiosny, polki Na polowaniu oraz Grzmoty i błyskawice Johanna Straussa juniora, a także najpiękniejszy spośród wiedeńskich walców – Nad pięknym modrym Dunajem. W drugiej części usłyszymy natomiast fragmenty chóralne z oper Giuseppe Verdiego – Traviaty i Trubadura. W znanym wszystkim chórze z pierwszego aktu Traviaty – Libiamo, w partiach solowych wystąpią Karolina Pawula-Szponder – sopran i Tomasz Świerczek – tenor.
Dokładne godziny, w który koncert będzie dostępny zostaną podane już  wkrótce. Nagranie będzie dostępne bezpłatnie na stronie i kanale YouTube MCK SOKÓŁ w dniu 10 stycznia w godzinach od 14:00 do 22:00.