Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach serdecznie zaprasza dzieci i młodzież

w wieku 5 - 14 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Tradycje świąteczne”. Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z pandemią konkurs zostanie zrealizowany w formie on-line.

REGULAMIN KONKURSU:

- Organizatorem konkursu plastycznego jest Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach

- Celem konkursu jest:

-  zapoznanie i pogłębienie wiedzy związanej z tradycją bożonarodzeniową
  -  prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej
  -  rozwijanie talentu i zdolności manualnych
  -  poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych, poszukiwanie nowych   środków wyrazu

- Prace powinny spełniać następujące kryteria:

-  powinny być niepowtarzalne i oryginalne oraz charakteryzować się naturalnością   wypowiedzi
  -  prace mogą nawiązywać do miejscowych tradycji ludowych (mieć w sobie ładunek tzw.   regionalizmu)

- Uczestnikami mogą być dzieci i młodzież w wieku 5-14 lat z Gminy Klucze. Jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie 1 pracę.

- Format prac: dowolny

- Technika dowolna ( grafika, malarstwo, rysunek, techniki mieszane)

- Zdjęcie (dobrej jakości) lub skan pracy plastycznej wykonanej zgodnie z wymogami regulaminu  należy przesłać do 6 stycznia 2021 r. na adres e-mail organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Praca konkursowa powinna być czytelnie podpisana wg wzoru (karty zgłoszenia stanowiąca załącznik nr 1 do regulaminu) pismem drukowanym oraz zawierać: dane autora pracy, tj. imię i nazwisko, rok urodzenia, adres zamieszkania, adres e-mail,

nr telefonu kontaktowego oraz oświadczenia wymagane regulaminem. Dokumenty te należy zeskanować i przesłać razem z pracą plastyczną na wyżej wymieniony adres.

- Informacje o wynikach konkursu ukażą się na stronie internetowej  www.gokklucze.pl oraz Facebooku

• Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich.
  • Ocenę nadesłanych prac dokonana jury powołane przez organizatora, którego werdykt będzie ostateczny i niepodważalny.
  • Przedmiotem oceny Jury będą następujące aspekty:

- zgodność z tematem,

- innowacyjne, kreatywne podejście do tematu,

- jakość wykonania,

- kompozycja i walory techniczne pracy.

• Organizatorzy przewidują dla autorów najlepszych prac nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
  • Przesłanie zgłoszenia udziału w konkursie będzie równoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
  • Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie podstawowych informacji o uczestniku, przesłanych materiałów i ich promocję w kanałach informacyjnych Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach
  • Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w Regulaminie i jego ostatecznej interpretacji.