27 listopada 2020 roku – czeka nas wyjątkowe wydarzenie – Małopolska Noc Naukowców. Ze względu na COVID-19 – spotykamy się w nowym terminie i w nowej formule! Wydarzenia realizowane będą ON-LINE.

Ponad 600 naukowców i pracowników instytucji, blisko 500 studentów z 75 różnych kół naukowych zaangażowanych jest w organizację warsztatów, pokazów, eksperymentów i wystaw, które zaprezentowane zostaną podczas 14. Edycji Małopolskiej Nocy Naukowców.

Ze względu na organizację wydarzenia w formie ON-LINE – MNN 2020 staje się imprezą ogólnopolską! Będą mogli wziąć w niej udział nie tylko mieszkańcy Małopolski i miast, w których działają nasi partnerzy (Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów, Oświęcim, Niepołomice, Limanowa), ale miłośnicy i sympatycy nauki z całej Polski.

W bieżącym roku, 14. edycja wydarzenia zorganizowana będzie pod hasłem:

„Jak naukowcy zmieniają Świat”. Odkrycia i badania naukowców mają bowiem wpływ na nasze codzienne życie, pozwalają nam też lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Uczestnicy w każdym wieku znajdą coś interesującego dla siebie. Najmłodsi dowiedzą się jak zwierzęta porozumiewają się między sobą, co znaczą ich głosy, postawy i pozostawiane zapachy? Uzyskają odpowiedź na pytanie: czy rośliny mogą być inteligentne? i czy współpracują ze sobą?

Nieco starsi uczestnicy pokazów dowiedzą się miedzy innymi: Co jedzą kosmonauci? Jak produkowana jest żywność dla kosmonautów i himalaistów? Jakimi cechami się ona charakteryzuje?

Młodzież i osoby dorosłe z pewnością zainteresują wykłady na temat sztucznej inteligencji podczas których omówione zostaną sztuczne sieci neuronowe Partnerami wydarzenia są m.in. uczelnie, instytucje edukacyjno-kulturalne i firmy badawcze.

Osoby dbające o zdrowie dowiedzą się co jeść, aby być silnym i dobrze wyglądać oraz na co zwrócić uwagę podczas układania diety bez skutków ubocznych w postaci tkanki tłuszczowej i odpowiedzi metabolicznej.

To tylko niektóre przykłady z bogatej oferty przygotowanych wykładów, warsztatów i eksperymentów.

Więcej informacji i szczegółowy plan wydarzeń znajdą Państwo się na stronie wydarzenia:

www.nocnaukowcow.malopolska.pl oraz www.facebook.com/malopolskanocnaukowcow