We wrześniu br. minęło  50 lat od wybudowania i oddania do użytku Domu Kultury "Papiernik" w Kluczach. Budowę rozpoczęto w 1967 roku przy ogromnym zaangażowaniu społeczności Klucz. Dom Kultury wybudowano na działce P. Władysława Włocha, z którym Gminna Rada Narodowa w Kluczach podpisała umowę przekazania. Budowę nadzorował społecznie inż. Stefan Piątek. Wszystkie prace wykonywane były przez mieszkańców w czynie społecznym, a ci, którzy nie dali rady sami pracować mogli wpłacić określoną kwotę. Kiedy się okazało, że prace idą zbyt wolno, budowę przejął Dział Inwestycji Fabryki Celulozy i Papieru w Kluczach i wówczas nabrały tempa. Obiekt wybudowano przy pomocy finansowej Związku Zawodowego Chemików. Budynek oddano do użytku 17.09.1970 r. i od tamtej pory służy kolejnym już pokoleniom.