Pod koniec października 1975 r. powstała KAPELA „JASIE”. Pomysłodawcami utworzenia Kapeli byli dwaj miłośnicy folkloru: śpiewak - amator Jan Czerwiński oraz Jerzy Mrówka – instruktor muzyczny Zakładowego Domu Kultury „Papiernik” Kluczewskich Zakładów Papierniczych. To oni w 1975 r. zaprosili do współpracy podobnych sobie miłośników muzyki i rozpoczęli działalność artystyczną. Założycielami Kapeli Jasie byli: Jan Czerwiński, Felicja Janus, Janina Walnik, Tadeusz Jaworski, Kazimierz Gola, Wincenty Zub i Mieczysław Aleksandrowicz. Nazwa Kapeli wzięła się od imion jej członków, którzy stanowili w niej większość. Pierwsza próba Kapeli odbyła się 27 października 1975 r., a pierwszy publiczny występ w naszym Domu Kultury w marcu 1976 r. Ten występ tak zachwycił zgromadzoną na sali publiczność, że kapela bisowała parokrotnie. To wydarzenie artystyczne zachęciło muzyków do dalszej pracy. Pierwszy konkursowy występ Kapela dała w Bytomiu, walcząc o „Złoty kilofek górniczy” w „Sobótkach Zagłębiowskich” otrzymując wyróżnienie. Również w tym samym roku wzięła udział w Festiwalu Folklorystycznym Polski Południowej „Jasielskie okółki”, który odbył się w Jaśle, otrzymując nagrodę publiczności. Mijały lata, a Kapela Jasie ciągle wzbogacała swój repertuar i doświadczenie na różnych estradach, między innymi w Olkuszu, Miechowie, Będzinie, Jaworznie, Krupskim Młynie, Szczakowej, Sławkowie, Świeciu, Tarnowie, Chorzowie, Sosnowcu, Katowicach i Kazimierzu Dolnym n/Wisłą. Brała udział w Przeglądach Wojewódzkich „Wici Folklorystyczne”, zajmując zawsze czołowe miejsca oraz w Festiwalach „Jasielskie okółki” zdobywając wiele nagród. Jej udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów w Kazimierzu Dolnym wspominany jest nie tylko przez członków kapeli, ale i mieszkańców Kazimierza Dolnego. Przez pierwsze 10 lat działalności Kapela wystąpiła aż 111 razy. Ile mogła dać występów przez kolejne lata - to już zostawiamy Państwu do obliczenia, a przez następne 25 lat Kapela Jasie uczestniczyła w wielu lokalnych koncertach i uroczystościach, takich jak Dzień Seniora, Spotkania Opłatkowe, Dożynki, Targi Sztuki Ludowej i Rękodzieła oraz w przeglądach i festiwalach folklorystycznych nie tylko na szczeblu gminnym i powiatowym, ale również wojewódzkim, czy ogólnopolskim.
Od 1975 r. do 2005 r. kierownikiem artystycznym był P. Jerzy Mrówka, a następnie P. Lucjan Mrówka. Z końcem roku 2010 Kapela Jasie zakończyła swą 35 –letnią działalność. Ostatni skład Kapeli Jasie przedstawiał się następująco: kierownik artystyczny (od 2006 r.) a zarazem akordeonista: Lucjan Mrówka, soliści: Barbara Mrówka i Witold Jochymek, skrzypce: Tadeusz Dąbek, klarnet: Stefan Gądek, trąbka: Marek Noworyta, kontrabas: Aleksander Mosór.

GALERIA: https://www.facebook.com/pg/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-w-Kluczach-182654548473815/photos/?tab=album&album_id=4542990035773556