Projekt „Zabawa przez naukę” FIO Małopolska Lokalnie - realizowany przez grupę nieformalną „Takie Panie” - to przedsięwzięcie zmieniające obraz edukacji, łączące zabawę i naukę, dające dzieciom możliwość samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące je pytania.

Od czerwca  Dom Kultury „Papiernik” w Kluczach jest miejscem, gdzie najmłodsi realizują swoje pasje: konstruktorskie, architektoniczne, fotograficzno-filmowe, matematyczne, chemiczne i przyrodnicze. Zajęcia przyczyniają  się do zaspokajania  ciekawości poznawczej młodych ludzi, inspirowania i odkrywania nowych obszarów zainteresowań.

Zaproponowane dzieciom warsztaty rozwijają kreatywność, zdolności manualne, spostrzegawczość i myślenie logiczne, uczą wytrwałości i współpracy z innymi uczestnikami. Warsztaty architektoniczno – konstruktorskie dają dzieciom swobodę działania, uczą wyczucia kompozycji i ładu przestrzennego.  Poprzez zabawę i wykonywane zadania manualne uczestnicy zajęć poznają różne style architektoniczne, budowle i detale, a dzięki wykonywanym zadaniom mogą się dowiedzieć na czym polega praca architekta, konstruktora i projektanta wnętrz. Podczas warsztatów chemicznych dzieci poznają liczne ciekawostki chemiczne, między innymi: sztuczki balonowe, wybuchającą piankę, suchy lód i wiele, wiele innych. Natomiast na warsztatach fotograficzno - filmowych  uczestnicy poznają różne aparaty fotograficzne i kamery filmowe - od najstarszych do współczesnych, rodzaje aparatów, obiektywy, ich wyposażenie, akcesoria, budowę, funkcje, tryby fotografowania, ekspozycję, kompozycję obrazu, światło i cienie. Przed uczestnikami jeszcze kontynuacja warsztatów chemicznych i całkiem nowe warsztaty matematyczno - przyrodnicze. Polecamy i serdecznie zapraszamy!

GALERIA: https://www.facebook.com/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-w-Kluczach-182654548473815/