Narodowe Centrum Kultury zaprasza na muzyczne dialogi mistrzów i uczniów. Marcin Masecki, Leszek Możdżer, Wojtek Mazolewski Trio to gwiazdy pierwszych letnich spotkań z kulturą na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Seria wakacyjnych koncertów i warsztatów Narodowego Centrum Kultury rusza już 10 lipca. To pierwsze cykliczne wydarzenie NCK z udziałem publiczności po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią.

Dziedziniec Kultury – zainicjowany i realizowany przez NCK od 2018 r. – odbędzie się już po raz trzeci. W tym roku hasłem przewodnim wakacyjnego cyklu są muzyczne dialogi uczniów z ich mistrzami.

Zaproszeni artyści reprezentują różne style muzyczne. Koncerty na Dziedzińcu Kultury w piątkowe wieczory lipca i sierpnia to dialog z ich artystycznymi autorytetami, ale też uczniami. Artyści poprzez muzykę pokażą historię relacji ze swoimi mistrzami – od poznania, przez zachwyt, aż po czerpanie inspiracji z ich dorobku.

INFORMACJE: https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/dziedziniec-kultury/wydarzenia/program-2020