2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik zaprasza wszystkich mieszkańców naszego województwa do przyłączenia się do akcji: #ŁączyNasBiałoCzerwona. Chociaż obecna sytuacja nie pozwala spotykać się tak jak w ubiegłym roku, mamy możliwość włączenia się do akcji korzystając z dostępnych rozwiązań technologicznych, za pośrednictwem internetu. 

- Jesteśmy rodziną, którą łączą symbole narodowe. Wartości wyrażone w naszej fladze, godle i hymnie narodowym są obecne w sercach Polaków w każdej sytuacji. Szczególnie teraz, kiedy solidarnie podejmujemy walkę z epidemią, z pokorą i wdzięcznością patrzymy na naszą biało-czerwoną, która pomaga nam się mobilizować do podejmowania każdego wyzwania. Jestem przekonany, że w Dniu Flagi Biało-Czerwona pojawi się w wielu domach. Warto te momenty utrwalić, po prostu robiąc zdjęcia i dzieląc się nimi – mówi wojewoda Piotr Ćwik i zaprasza wszystkich mieszkańców naszego województwa do przyłączenia się do akcji: #ŁączyNasBiałoCzerwona.

Pokażmy, że jesteśmy biało-czerwoną wspólnotą, robiąc zdjęcia flagi umieszczonej w naszym otoczeniu. Na profilu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie na Facebooku utworzono specjalne wydarzenie ( https://www.facebook.com/events/2561368690794742/ ) . Województwo zachęca do jego udostępniania oraz wypełniania swoimi zdjęciami. Warto napisać, z jakiej części Małopolski pochodzi zdjęcie. W tym roku w Dniu Flagi niech połączy nas #ZdjęciezBiałoCzerwoną!

Tekst - UG Klucze