Odwiedź małopolskie instytucje kultury, nie wychodząc z domu. Tym razem m.in. wirtualne dni książki, domowe wyzwania z zdjęciami w tle i muzyczne fascynacje operowych artystów.

Spotkania, warsztaty, wyzwania online można znaleźć na stronie

Oto niektóre propozycje:

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza do współtworzenia kroniki życia codziennego (lecz niepowszedniego) w czasie pandemii. „Wywołane historie. Dni (nie)powszednie” to projekt dla wszystkich, którzy dokumentują codzienność w formie zdjęć lub notatek, dzienników, drobnych obserwacji. Wiele osób zamieszcza takie migawki w mediach społecznościowych; inni wykonują je tylko na własny użytek. Do nich wszystkich organizatorzy projektu kierują swoje zaproszenie. Nadesłane materiały staną się zawartością swoistej kapsuły czasu, pokazane w formie wirtualnej lub rzeczywistej wystawy. Więcej informacji na stronie MIK-u tutaj.

Do interakcji zachęca także Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Do końca miesiąca trwa konkurs Zostań w domu z CSM! Internauci mogą przesyłać swoje prace w czterech kategoriach:

• autoportret z użyciem dowolnego domowego rekwizytu;
  • aktywność taneczna w domu;
  • aktywność górska lub sportowa w zaciszu domowym lub garażu;
  • parodia znanego filmu.

Na autorów najlepszych prac czekają nagrody. Zgłoszenia można przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzielić się nimi w wydarzeniu na FB tutaj.