16.12.2018 r. w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach zorganizowano wydarzenie kulturalno – artystyczne pt. „Pamiętajmy! …zapatrzonych w przeszłość, w dni klęski i chwały…”, które było ostatnim akcentem obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Gminie Klucze.
Projekt „Pamiętajmy!” to m. in cykl wykładów edukacyjnych o tematyce niepodległościowej, zajęć teatralno – muzycznych, lekcji tematycznej pn. „Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego” zrealizowanej na naszej scenie i dzisiejszego wydarzenia kulturalno – artystycznego zbudowanego z dwóch części: teatralno- muzycznej i koncertu Chóru „Enigma”. A wszystko to za sprawą Stowarzyszenia „Otwarci” w Bydlinie i Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach.

W niedzielnym wydarzeniu udział wzięli: Chór „Enigma” pod dyrekcją Anny Gertner, Julia Tkacz, Wojciech Ziaja, Kinga i Paulina Kasprzyk, Zuzanna Tomsia, Daria Marzec, Justyna Szczupak-Gałka, Anna Ziaja, Mariusz Bretner, Zespoły: „Rodaczanie”, „Tesamee…” oraz najmłodsze "Pleciugi". Przygotowanie inscenizacji słowno – teatralno – muzycznej - Anna Dudek, scenografia - Anna Płachecka-Śniadach, a realizacja dźwięku - Jacek Żurek.

Na zakończenie wykonano wspólne, pamiątkowe zdjęcie, do którego zaproszono wszystkich wykonawców, Wójta Gminy Klucze, Radnych, Prezesa Stowarzyszenia „Otwarci” w Bydlinie i Dyrekcję Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach.

Projekt "Pamiętajmy!" jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w 2018 roku pn. „Małopolska. Moja wolność”.

FOTOGALERIA: https://www.facebook.com/pg/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-w-Kluczach-182654548473815/photos/?tab=album&album_id=2348029258602989