Od 17.10.2018 r. w Domu Kultury "Papiernik" w Kluczach odbywają się cotygodniowe warsztaty z robotyki, realizowane przez grupę nieformalną "KREATYWNE" w ramach projektu "ROBOCIKI". Na zajęcia uczęszczają dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach, w których są zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Takie warsztaty uczą chłopców zdrowej rywalizacji, a dla dziewcząt są kreatywnym wyrażaniem emocji.

Dzięki budowaniu „robocików” przy użyciu specjalnych klocków Lego, zaprogramowaniu ich tak, aby ożywić zbudowane przez siebie konstrukcje – wprawić w ruch i nauczyć mówić, dodając dźwięk – dzieci ćwiczą swoją wyobraźnię i myślenie logiczne. Bawią się przy tym doskonale i nawet nie zauważają, jak wiele się przy tym uczą.Spotkania odbywają się pod hasłem: "ROBOCIKI - NAUKA I ZABAWA".

Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego.

FOTOGALERIA: https://www.facebook.com/pg/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-w-Kluczach-182654548473815/photos/?tab=album&album_id=2311530888919493