2.09.2018 r. w Rodakach odbyły się Dożynki Gminne. Patronat honorowy nad uroczystością objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Na uroczystość zapraszali: Wójt Gminy Klucze, Gminny Ośrodek Kultury i komitet organizacyjny wraz z sołectwem Rodaki.W uroczystościach dożynkowych uczestniczyło wielu mieszkańców gminy i zaproszonych gości. W części artystycznej wystąpiły m.in. zespoły Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach: "ZIEMIA KLUCZEWSKA", CHÓR "ENIGMA" i "RODACZANIE", przepiękne maki widoczne na scenie wykonała Agnieszka Pacia - instruktor pracowni plastycznej GOK Klucze, a stoisko promujące projekt edukacyjny MAŁOPOLSKA SZKOŁA TRADYCJI, realizowany przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kluczach (garncarstwo) przygotowała Anna Płachecka - Śniadach, instruktor pracowni ceramicznej GOK Klucze.

FOTOGALERIA: https://www.facebook.com/pg/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-w-Kluczach-182654548473815/photos/?tab=album&album_id=2149310001808250