10.03.2018 r. w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach świętowano w bardzo licznym gronie Dzień Kobiet, a koncert, na który zapraszali: Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, Przewodniczący Rady Gminy Klucze Bogusław Paś i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach Mirosław Macek  składał się z dwóch części: Koncert pt. „Zdzichu i Przyjaciele” oraz Koncert Zespołu Pieśni Słowiańskiej „PRASŁOWIANKI", który powstał w 2009 roku i składa się z artystów śpiewających niegdyś w Zespole Pieśni i Tańca „Słowianki” (przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie).

W sobotni wieczór podsumowano muzycznie 50-lecie działalności artystycznej Zdzisława Duszy, który na scenie wystąpił wspólnie z rodziną , przyjaciółmi, wokalistkami i wokalistami dawnego zespołu „Ogniki” GOK Klucze i Kwartetem „…z duszą”.  Po koncercie serdeczne gratulacje Zdzisławowi Duszy złożyli: Wójt Gminy Norbert Bień, który  udekorował go okolicznościową złotą wpinką z herbem Gminy Klucze,  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mirosław Macek i Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, z którymi Jubilat współpracował będąc instruktorem muzycznym Gminnego Ośrodku Kultury.

Po koncercie Zespołu Pieśni Słowiańskiej "PRASŁOWIANKI" miłą niespodzianką przygotowaną przez organizatorów z okazji Dnia Kobiet były trzy ogromne torty, które zostały podzielone, a następnie poczęstowano nimi całą zgromadzoną na sali publiczność i wszystkich wykonawców koncertu. Słodki upominek był dopełnieniem tego cudownego wieczoru.

Pełna relacja z tego niezwykłego wydarzenia: http://gmina-klucze.pl/art,2170,balkanskie-melodie-na-kluczewskiej-scenie