Do udziału w konkursie edukacyjno – historycznym na przygotowanie inscenizacji słowno-teatralno-muzycznej o tematyce odzyskania niepodległości zgłosiło się 7 szkół podstawowych z terenu gminy Klucze. Celem konkursu było: uroczyste uczczenie obchodów Święta Odzyskania Niepodległości, zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, upamiętnienie 103 rocznicy Bitwy pod Krzywopłotami, upowszechnienie wiedzy oraz wartości kulturalnych. Dnia 22.11.2017 r. w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach odbyły się przesłuchania konkursowe. Oto wyniki: I miejsce - Szkoła Podstawowa w Chechle, II miejsce - Szkoła Podstawowa w Kluczach, III miejsce - Szkoła Podstawowa w Bydlinie. Przyznano również wyróżnienia dla solistów, które otrzymali: Paulina Kasprzyk i Igor Adamczyk - SP w Jaroszowcu, Magdalena Barczyk - SP w Kwaśniowie Dolnym, Alicja Wodarska - SP w Rodakach, Aleksandra Kucińska i Anna Pietrzak - SP w Ryczówku. Inscenizacje oceniało Jury w składzie: Jarosława Kraszewska - Dyrektor GZO, Elżbieta Szatan - Dyrektor GBP, Ramona Czyżykowska-Liber - Z-ca Dyrektora GOK, Justyna Gomułka - Błaszczyk - instruktor ds teatru, Anna Dudek - instruktor ds muzyki.

Nagrodzone inscenizacje zostaną zaprezentowane 26.11.2017 r. o godz. 17.15 w Domu Kultury "Papiernik" w Kluczach podczas imprezy kulturowo-edukacyjnej "BLIŻEJ NIEPODLEGŁOŚCI". Serdecznie zapraszamy.

Projekt „Bliżej Niepodległości” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Zdjęcia wszystkich inscenizacji można zobaczyć w naszej fotogalerii:https://www.facebook.com/pg/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-w-Kluczach-182654548473815/photos/?tab=album&album_id=1711647618907826