W sobotę, 4 listopada 2017 r. w auli Kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Krakowie odbył się jubileuszowy, XV Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej. Temat przewodni wydarzenia, organizowanego z okazji Święta Niepodległości, brzmiał: "Nasze Dziedzictwo - Polska". W sobotnim Przeglądzie wystąpiło blisko 400 wykonawców: soliści, zespoły, chóry, między innymi zespół „Ziemia Kluczewska” Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach.

W niedzielę uczestnicy przeglądu wzięli udział w Mszy św. za ojczyznę, której przewodniczył ks. inf. Jerzy Bryła, a po Eucharystii odbył się koncert laureatów. Organizatorami Przeglądu byli: Akcja  Katolicka i  Katolickie   Stowarzyszenie   Młodzieży Archidiecezji  Krakowskiej, Małopolski  Kurator  Oświaty,  Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej, Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza  Korczaka w Krakowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Arcybiskup Metropolita Krakowski oraz Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.