Podczas tegorocznych ferii zimowych atrakcje przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach cieszyły się dużym powodzeniem. Były to: zajęcia artystyczne pt. „Noc i dzień – podróż w krainę wyobraźni” realizowane przez pracownie Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach i Domu Kultury „Hutnik” w Jaroszowcu - ceramiczną, plastyczną, i teatralną, zajęcia sekcji wokalno – muzycznej prowadzone w Kluczach i Jaroszowcu, projekcje baśni, bajek i bajeczek w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach, wyjazd do Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach na spektakl pt. „Krawiec Niteczka”, zajęcia sportowe z Capoeiry prowadzone w Domu Kultury „Hutnik” w Jaroszowcu oraz zajęcia świetlicowe w Jaroszowcu i Kolbarku. Z myślą o najmłodszych zorganizowano animacje we współpracy ze Stowarzyszeniem Forum Oświatowym KLUCZE:  malowanie buziek, pokaz wielkich baniek mydlanych, zamykanie w bańce, modelowanie balonów a na zakończenie ferii – bal karnawałowy, na który przybyli uczestnicy w pięknych  przebraniach. Zajęcia zorganizowano w galerii Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach.

Natomiast w Domu Kultury „Hutnik” w Jaroszowcu przez całe ferie w tamtejszej  Świetlicy odbywały się działania pt. „Strefa śmiechu: ferie zimowe 2017 na wesoło” realizowane wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Kluczach – Filią w Jaroszowcu. Humor, dowcipy, żarty, gry świetlicowe (tenis stołowy, bilard,  „piłkarzyki”, gry planszowe), zagadki literackie, konkurs piosenki, wykonywanie masek karnawałowych, „Zagadkowy bal maskowy” to tylko niektóre z licznych propozycji Organizatorów, aby dzieci  wesoło i ciekawie mogły spędzić wolny czas. Tak było w Jaroszowcu, a w Świetlicy w Kolbarku można było grać w bilard, tenis stołowy, gry planszowe lub kolorować obrazki. Na zakończenie ferii zorganizowano zabawę karnawałową.

Oprócz wymienionych działań, jak co roku w okresie ferii zimowych wszyscy lubiący pływać mogli bezpłatnie korzystać od wtorku do soboty w godz. 11.00 – 13.00  z krytej pływalni w Jaroszowcu, a pasjonaci piłki siatkowej  w drugą niedzielę ferii rozegrali Turniej Piłki Siatkowej Open o Puchar Wójta Gminy Klucze. W  finale spotkały się drużyny Hilcus Olkusz i Victoria Dłużec. Po emocjonującej walce wynikiem 2:0 /16,23/ wygrał Hilcus Olkusz w składzie: Dariusz Wardęga /kapitan/, Jakub Kocjan, Krzysztof Parzyszek, Przemysław Czajkowski, Adrian Andrzejczyk, Piotr Nowacki i Michał Lubach. Trzecie miejsce w turnieju zajął Volley Team Błyskawica Sosnowiec. Zwycięska drużyna otrzymała Puchar Wójta Gminy Klucze, a pozostali - piłki, dyplomy i artykuły papiernicze ufundowane przez firmę VELVET CARE S.A KLUCZE. Młoda drużyna, reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy w Kluczach - prowadzona przez Pawła Krawczyka - zajęła 5 miejsce. Zawody sędziował Piotr Kasprzyk.

Tak przebiegały ferie zimowe w naszych placówkach. Zajęcia były dostępne dla dzieci z wszystkich miejscowości, każde mogło znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, by spędzić czas pożytecznie, bezpiecznie i twórczo. Wspólna wystawa prac wykonanych w pracowni ceramicznej, plastycznej i teatralnej zastanie zaprezentowana  w marcu br. w galerii Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach.