“Działaj z nami - seniorami!” - zaproszenie do udziału  w konkursie dla osób 60+ zamieszkujących teren województwa małopolskiego.

Jesteś aktywnym seniorem w swojej miejscowości? Masz ciekawy pomysł na realizację akcji wolontariackiej, którą mógłbyś przeprowadzić ze znajomymi seniorami w Waszej miejscowości? Zbierz grupę i zgłoście się do konkursu “Działaj z nami-seniorami!”.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza osoby w wieku 60+ z terenu województwa małopolskiego do udziału w konkursie “Działaj z nami - seniorami!”, którego celem  jest wyłonienie i pokazanie najlepszych pomysłów na akcje wolontariackie przeprowadzone przez seniorów.  Zgłaszane projekty akcji wolontariackich powinny pokazywać aktywność społeczną seniorów i inspirować innych do działania. Tematyka projektów może być dowolna, dostosowana do potrzeb środowiska, wykorzystująca przy tym wiedzę i umiejętności grup seniorów. Rekrutacja do konkursu trwa do 30 czerwca br.

Aby zgłosić się do udziału w konkursie należy:

• zebrać grupę min. 10-osobową w wieku 60+ zamieszkującą teren województwa małopolskiego;
  • zapoznać się z regulaminem konkursu oraz przesłać formularz zgłoszeniowy z proponowaną przez grupę akcją wolontariacką.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła konkursowa dokona wyboru 4 najlepiej ocenionych projektów akcji wolontariackiej. Każda wytypowana do realizacji akcji grupa otrzyma:

• wsparcie merytoryczne w postaci 3 warsztatów przygotowujących do wykonania akcji. Warsztaty poprowadzone przez doświadczonych trenerów pozwolą profesjonalnie zorganizować akcję oraz poszerzyć wiedzę z zakresu realizacji akcji.
  • wsparcie finansowe w wysokości 600 zł na zakup niezbędnych materiałów do przeprowadzenia akcji.

Dla grupy, która najlepiej przygotuje i przeprowadzi akcję przewidziana jest nagroda w wysokości około 2000 zł, w postaci np. biletów/zaproszeń/voucherów na wydarzenie kulturalne realizowane na terenie województwa małopolskiego.

Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy wysłać formularz zgłoszeniowy. Można to zrobić na dwa sposoby: drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną z dopiskiem “Działaj z nami - seniorami!” na adres:

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie

1. Krasickiego 18, IIp., 30-503 Kraków

Szczegółowe informacje nt. konkursu można uzyskać mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: +48 577 472 451

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora konkursu www.wolontariat.org.pl/krakow/projekty/dzialaj-z-nami-seniorami

Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2016r.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Działaj z nami - seniorami! to jeden z licznych projektów realizowanych przez Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie - organizację, której misją jest propagowanie oraz promowanie idei wolontariatu w Małopolsce. Organizację tworzą eksperci z wieloletnim doświadczeniem w obszarze wolontariatu. Do jej głównych działań należy:

• zwiększanie aktywności społecznej obywateli i tworzenie rozwiązań umożliwiających im podejmowania działań w charakterze wolontariuszy,
  • zwiększanie wśród obywateli wiedzy z zakresu wolontariatu i upowszechnianie idei pracy woluntarystycznej,
  • wspieranie organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych, inicjatyw społecznych i osób prywatnych w ich działalności na rzecz dobra publicznego, poprzez oferowanie im wsparcia wolontariuszy i pomocy świadczonej przez Stowarzyszenie.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie znajduje się na stronach www.wolontariat.org.pl/krakow oraz www.wolontariat-malopolska.pl

Regulamin konkursu:

Karta zgłoszenia: